Boys Swimming - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 576.0  
2. Sycamore 377.0  
3. Oak Hills 336.0  
4. Fairfield 244.0  
5. Lakota East 200.0  
6. Lakota West 163.0  
7. Princeton 113.0  
8. Hamilton 44.0  

File(s)
GMC Boys Swimming Championships 2021

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:35.61  
2. Sycamore 1:39.04  
3. Oak Hills 1:42.29  
4. Lakota West 1:54.02  
5. Fairfield 1:54.03  
6. Princeton 1:58.37  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Bryce Menchhofer Sycamore 1:45.68
2. Max Plumley Mason 1:48.25
3. Sam Graler Mason 1:50.80
4. Joel Steinbicker Mason 1:50.86
5. Mason Bencurik Oak Hills 1:51.53
6. Nathan Spetz Lakota West 1:51.72
200 Yard I. M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Adam McDonald Lakota East 1:54.75
2. Erik Menchhofer Sycamore 1:58.52
3. Tyler Houpt Mason 2:04.03
4. Ethan Butler Mason 2:04.61
5. Alex Zagorianos Oak Hills 2:07.54
6. Carter Deupree Mason 2:11.34
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Braden Osborn Mason :20.95
2. Kevin Wu Mason :21.96
3. Evan Devine Lakota East :22.37
4. Max Reed Fairfield :22.43
5. Owen Hooper Fairfield :22.57
6. Bishop Carl Sycamore :22.74
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. Preston Landolt Sycamore 256.60
2. Donny Grote Oak Hills 200.80
3. Noah Vaillancourt Lakota West 182.85
4. David Schroer Oak Hills 173.25
5. Clay Stark Lakota West 131.60
6. Sam Dunham Lakota East 130.45
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Carl Bloebaum Mason :50.77
2. Elijah Devyak Mason :51.96
3. Liam Skinner Sycamore :53.12
4. Alex Zhang Mason :53.20
5. Cade Grimmett Oak Hills :54.71
6. Bryce Menchhofer Sycamore :55.39
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Braden Osborn Mason :46.80
2. Avery Clapp Sycamore :48.69
3. Max Plumley Mason :48.80
4. Evan Devine Lakota East :49.61
5. Mason Bencurik Oak Hills :49.69
6. Keegan Veraldo Sycamore :50.28
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Erik Menchhofer Sycamore 4:48.14
2. Ethan Butler Mason 4:51.14
3. Bishop Carl Sycamore 4:55.16
4. Nathan Spetz Lakota West 4:56.29
5. Andrew Fox Mason 4:59.78
6. Tyler Houpt Mason 5:00.78
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:28.85  
2. Fairfield 1:30.26  
3. Sycamore 1:32.57  
4. Oak Hills 1:33.02  
5. Lakota East 1:34.21  
6. Princeton 1:38.50  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Avery Clapp Sycamore :51.61
2. Carl Bloebaum Mason :52.76
3. Alex Zhang Mason :54.96
4. Elijah Devyak Mason :55.63
5. Jojo Minezawa Mason :56.07
6. Brian Ridner Oak Hills :57.33
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Adam McDonald Lakota East :57.72
2. Liam Skinner Sycamore 1:00.90
3. Kevin Wu Mason 1:01.69
4. Alex Zagorianos Oak Hills 1:04.63
5. Oliver Gao Mason 1:04.99
6. Sahan Kansakar Mason 1:05.31
400 Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 3:13.94  
2. Sycamore 3:14.03  
3. Fairfield 3:25.49  
4. Oak Hills 3:27.23  
5. Lakota East 3:30.11  
6. Princeton 3:45.81  
 
Kroger Graduate Service Inc. first financial bank Huntington Learning Center