Boys Cross Country - Statistics

Updated: 10/30/2014

Season: 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Nick Grismer Mason Louisville 15:18.00
2. Dustin Horter Lakota East GMC Championships 15:38.35
3. Tommy Stewart Mason GMC Championship 15:43.00
4. Ryan Burrows Lakota East GMC Championships 15:46.62
5. David Jaeger Lakota East District Championships 15:55.16
6. Zach Birdsall Fairfield UK Bluegrass Invitational 15:58.00
7. Kyria Graves Sycamore GMC Championships 16:10.00
8. Alan Gordillo Mason GMC Championship 16:12.00
9. Brandon Mullins Princeton Eaton 16:15.00
9. Kevin Lawson Sycamore Eaton Invitational 16:15.00
11. Michael Norris Lakota East GMC Championships 16:21.13
12. Josh Oeters Lakota West District 16:21.81
13. Justin Koehler Mason Louisville 16:22.00
14. Jacob Mueller Mason Miami 16:26.00
15. Tyler Anderson Lakota East District Championships 16:29.76
16. Jacob Bauer Mason GMC Championship 16:30.00
17. Kevin Conrad Fairfield UK Bluegrass Invitational 16:32.00
17. Michael Crawshaw Mason Miami 16:32.00
19. Ray Berling Sycamore GMC Championships 16:35.00
20. Kenny Wombles Hamilton GMC 16:35.79
21. Vince Sprague Colerain Districts - VOA 16:36.00
22. Jordan Gregory Colerain Loveland 16:39.00
23. Logan McCormick Mason Miami 16:42.00
24. George Bulger Mason GMC Championship 16:44.00
25. Matt Welage Mason GMC Championship 16:45.00
25. Mitch Singstock Sycamore Eaton Invitational 16:45.00
27. William Schrantz Sycamore Eaton Invitational 16:47.00
28. Daniel Snyder Colerain Worthington 16:48.00
29. Vincent Galioto Lakota East District Championships 16:50.78
30. Michael Uematsu Mason GMC Championship 16:53.00
31. Martin Gonzalez Sycamore GMC Championships 16:57.00
32. Luke Johnston Lakota West Tiffin 16:57.75
33. Sam Wendell Mason GMC Championship 16:59.00
33. Mikey Loehr Mason Miami 16:59.00
35. Garrett Shelby Lakota West District 17:05.21
36. Tony Rabe Mason Miami 17:06.00
37. Ryan Wilson Middletown GMC 17:07.00
38. Austin Sewell Mason Miami 17:09.00
38. Grady Lipp Mason Louisville 17:09.00
40. Chris Rioux Colerain Loveland 17:10.00
41. Austin Theis Lakota East GMC Championships 17:11.94
42. Miles Menyhert Sycamore Eaton Invitational 17:12.00
43. Connor Cunningham Lakota West Alliance 17:12.12
44. Blake Dodson Lakota East District Open 17:13.79
45. Jack Finnegan Mason GMC Championship 17:19.00
46. Evan Trentman Fairfield UK Bluegrass Invitational 17:20.00
47. Adam Lucken Sycamore GMC Championships 17:22.00
48. Gedeon Ndonga Hamilton Miami University 17:23.45
49. Eddie Biehle Lakota East District Open 17:24.76
50. Brad Booth Colerain GMC - VOA 17:27.00
50. Amogg Damodhar Mason Louisville 17:27.00
50. Ryan Rhad Fairfield UK Bluegrass Invitational 17:27.00
53. Noah Mang Lakota West Cedarville 17:32.80
54. Johnny Przygocki Lakota East Harrison Invitational 17:32.83
55. Rob Elliot Mason Xavier University HS Invitational 17:34.48
56. Dan Leonard Lakota East District Open 17:36.44
57. Andrew Schrantz Sycamore GMC Championships 17:39.00
58. Ethan Quimby Lakota West GMC 17:40.70
59. Cole Smith Middletown Eaton Invitational 17:47.00
60. Noah Darwiche Sycamore Eaton Invitational 17:50.00
61. Max Sellers Lakota East District Open 17:51.40
62. Brad Bruesewitz Fairfield UK Bluegrass Invitational 17:52.00
63. Sam Gierach Colerain GMC - VOA 17:55.00
64. Chris Parsons Middletown GMC 17:57.00
65. Izak Shroyer Fairfield Worthington 18:04.00
65. Shawn Boosveld Colerain Districts - VOA 18:04.00
67. Matt Halfhill Lakota West GMC 18:05.60
68. Seth Phillips Fairfield Worthington 18:13.00
69. John Soppanish Middletown Ed Leas Invitational 18:16.00
70. Clayton Cowdery Lakota East District Open 18:16.58
71. Nathan Hymer Hamilton Piqua Invite 18:17.00
72. Cameron Phelps Princeton Deer Park 18:18.00
73. Brian Goss Lakota West GMC 18:19.09
74. Patrick Graska Lakota East District Open 18:21.99
75. Simon Anderson Lakota East GMC Championships 18:25.26
76. Michael Wander Colerain Loveland 18:29.00
77. Kevin Riesenberg Lakota West Firebird Invitational 18:30.10
78. Eric Zajbel Lakota East GMC Championships 18:31.56
79. Brian Peterson Lakota East GMC Championships 18:32.02
80. Shawn Lienhardt Lakota West Alliance 18:33.17
81. Luke Dunbar Colerain Loveland 18:39.00
82. Vincent King Colerain GMC - VOA 18:42.00
83. Jordan Swift Lakota East District Open 18:43.67
84. Tradd Cooper Hamilton Piqua Invite 18:45.00
85. Josh McGreger Princeton Deer Park 18:50.00
86. Jonathon Dillingham Princeton Deer Park 18:51.00
87. Ben Reimer Lakota East GMC Championships 18:54.12
88. Taylor Shumaker Lakota West GMC 18:54.53
89. Jacob Moore Lakota West GMC 18:54.74
90. Nathael Gregory Lakota West GMC 18:55.47
91. Adam Johantges Lakota East District Open 18:57.28
92. Ashish Chhetry Princeton Eaton 18:58.00
93. Dylan Dreckman-Brown Middletown GMC 19:03.00
94. Will Haussler Colerain Worthington 19:07.00
94. Tyler Reis Colerain GMC - VOA 19:07.00
96. Jared Neisel Princeton Eaton 19:09.00
97. Andy Dembicky Lakota West Alliance 19:15.12
98. Zack Lewis Princeton Eaton 19:16.00
99. Alex Burton Colerain Worthington 19:23.00
100. Thomas Carney Lakota East Princeton Invitational 19:24.40
101. Josh Palmer Lakota East GMC Championships 19:25.69
102. Joe Mislansky Lakota East Alliance Invitational 19:31.00
103. Jarek Bargeron Middletown Ed Leas Invitational 19:36.00
104. Noah Brown Middletown Ed Leas Invitational 19:37.00
105. Monroe Conner Middletown GMC 19:44.00
106. Grant Gervers Colerain GMC - VOA 19:46.00
107. Ben Plylar Colerain Worthington 19:52.00
108. John Bennett Colerain Worthington 20:01.00
109. Jeremy Mack Princeton Deer Park 20:08.00
109. Sean Dowers Colerain GMC - VOA 20:08.00
111. Erik Grubb Lakota East District Open 20:10.35
112. Zach Martin Lakota East District Open 20:11.82
113. Alex Hatke Colerain GMC - VOA 20:12.00
114. Collin Ruckle Hamilton Piqua Invite 20:43.00
115. Anthony Lewis Princeton Deer Park 20:51.00
116. Bryce Kessler Princeton Deer Park 20:56.00
117. Aidan Moore Colerain GMC - VOA 21:01.00
117. Chandler Farmer Hamilton Piqua Invite 21:01.00
119. Skyler Lewis Hamilton Miami University 21:01.38
120. Trevor Samberg Lakota East Alliance Invitational 21:05.00
121. Kobe Moore Princeton Princeton Inv 21:10.00
122. Paul Barlow Lakota East GMC Championships 21:18.16
123. Cody Rigney Princeton Deer Park 21:30.00
124. Edem Nevis Colerain GMC - VOA 21:35.00
125. Adam Matre Colerain GMC - VOA 21:37.00
126. Kyle Rolling Lakota East Alliance Invitational 21:45.00
127. Lucas Gilkey Princeton Eaton 21:53.00
128. Marty Fritsh Hamilton Mason Invite 22:01.28
129. Austin Meinking Colerain GMC - VOA 22:05.00
130. Todd Momberg II Colerain Worthington 22:15.00
131. Joey Noertker Princeton Deer Park 22:33.00
132. Luis Ramirez Princeton Deer Park 23:21.00
133. Zack Phelps Princeton Deer Park 24:13.00
133. Kyle Stearns Princeton Deer Park 24:13.00
135. Keith White Colerain Worthington 24:19.00
136. Jacob Lemen Lakota East District Open 24:29.35
137. Joe Jaeger Colerain GMC - VOA 26:15.00
138. Chris Cunningham Colerain Worthington 29:03.00
139. Mason Ruhl Hamilton Miami University 29:32.00
140. Collin Jones Princeton Deer Park 37:20.00

 
Huntington Learning Center White Castle Stevens Park National Bank