Girls Track - Meet

Season:
Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 186.5  
2. Lakota East 103.5  
3. Fairfield 81.0  
4. Lakota West 55.5  
5. Sycamore 50.5  
6. Colerain 41.0  
7. Oak Hills 39.5  
8. Hamilton 38.5  
9. Princeton 35.0  
10. Middletown 30.0  

File(s)
GMC Track and Field Championships 2017

100 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Serena Clark Lakota East :12.23
2. Kaylyn Heath Lakota East :12.24
3. Kyla Ellery Fairfield :12.80
4. Emily Phillips Hamilton :12.83
200 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Serena Clark Lakota East :25.65
2. Nina Ward Fairfield :25.90
3. Mariah Green Mason :26.33
4. Kyla Ellery Fairfield :26.34
400 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Maddie Ullom Mason :57.41
2. Dani Stoughton Lakota East :58.75
3. Julia You Sycamore :58.90
4. Randi Hendriex-Long Middletown 1:01.89
800 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Ellie Brush Mason 2:19.14
2. Nikki Baehre Mason 2:21.99
3. Ali Neumeier Lakota East 2:24.10
4. Hannah Riesenberg Lakota West 2:25.51
1600 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Ellie Brush Mason 5:02.38
2. Lily Hallum Mason 5:12.17
3. Maria Kaylor Princeton 5:19.92
4. Hannah Riesenberg Lakota West 5:25.52
3200 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Danielle Horter Lakota East 11:22.76
2. Ailee Henderson Mason 11:42.01
3. Madelyn Frey Colerain 11:42.02
4. Jaslyn Davis-Johnson Sycamore 12:14.09
100 Meter High Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Monica Johnson Fairfield :14.94
2. Megan Kappen Oak Hills :15.31
3. Tyra Kennedy Fairfield :15.47
4. Bekah Robertson Lakota West :16.55
300 IM Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Angel Gazaway Princeton :45.96
2. Jordan Dawson Mason :47.13
3. Megan Kappen Oak Hills :48.29
4. Bekah Robertson Lakota West :48.40
400 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Fairfield :48.40  
2. Lakota East :49.00  
3. Mason :49.56  
4. Colerain :50.87  
800 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:43.83  
2. Fairfield 1:44.91  
3. Lakota East 1:45.07  
4. Hamilton 1:47.22  
1600 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 4:02.29  
2. Lakota East 4:13.30  
3. Colerain 4:13.34  
3. Princeton 4:13.34  
3200 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 9:30.91  
2. Lakota West 9:55.37  
3. Oak Hills 9:59.09  
4. Sycamore 10:00.62  
Shotput
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Amaya King Mason 42'06.00"
2. Nature Sanford Hamilton 31'04.00"
3. Rachel Heidtman Middletown 31'01.50"
4. Nya Franklin Hamilton 30'08.00"
Discus
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Amaya King Mason 130'08.00"
2. Rachel Heidtman Middletown 118'07.00"
3. Jennifer Iroh Mason 110'11.00"
4. Hannah Anderson Oak Hills 103'02.00"
Long Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Tyra Kennedy Fairfield 18'00.00"
2. Grace Tang Mason 17'02.00"
3. Morgan Lewis Mason 16'06.00"
4. Monica Johnson Fairfield 15'11.75"
High Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Lakin Pitts Mason 5'04.00"
2. Angela Ruffin Sycamore 5'04.00"
3. Carli Lovett Colerain 5'00.00"
4. Ayana Johnson Lakota West 4'10.00"
Pole Vault
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Nicole Bagby Mason 12'06.00"
2. Lindsey Kluesener Lakota East 10'00.00"
3. Nicol McNamara-Marsland Sycamore 8'00.00"
3. Sam Campbell Middletown 8'00.00"
 
Stevens Park National Bank Milano's Army