Girls Swimming - Statistics

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:59.91  
2. Oak Hills 2:03.42  
3. Lakota West 2:04.36  
4. Lakota East 2:08.51  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Grace Luebbe Lakota West 1:58.63
2. Mia Thatcher Mason 2:03.50
3. Molly Fisher Lakota West 2:03.56
4. Lindsey Speed Lakota West 2:08.01
5. Bre Luca Oak Hills 2:09.42
6. Alise Cheeseman Mason 2:11.36
7. Nadia Steinbicker Mason 2:15.04
8. Ainsley Stone Lakota West 2:16.41
9. Grace Phair Lakota East 2:17.02
10. Margaret Grote Oak Hills 2:18.45
11. Kate Nemann Oak Hills 2:18.53
12. Kristina Goeree Mason 2:19.04
13. Grace Keith Lakota East 2:19.93
14. Cara Godbey Lakota East 2:23.16
15. Sydney Bacher Lakota East 2:23.25
16. Maurela Capiello Mason 2:24.12
17. Caitlyn Doherty Lakota East 2:25.02
18. Katie Hiles Princeton 2:26.95
19. Camille Johnston Lakota West 2:27.56
20. Lauren Gould Lakota West 2:28.80
200 Yard I.M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Tara Witkowski Lakota East 2:19.29
2. Grace Zhang Mason 2:20.78
3. Caroline Rice Lakota West 2:20.99
4. Lindsey Speed Lakota West 2:21.91
5. Mikka Miquiabas Princeton 2:22.36
6. Mia Thatcher Mason 2:23.27
7. Molly Fisher Lakota West 2:24.70
8. Morgan Allison Lakota West 2:26.41
9. Samantha Gerde Oak Hills 2:30.81
10. Grace Keith Lakota East 2:37.24
11. Mackenzie Lorenz Lakota West 2:38.68
12. Margaret Grote Oak Hills 2:39.91
13. Caitlyn Doherty Lakota East 2:40.39
13. Kaitlyn Murcko Lakota East 2:40.39
15. Camille Johnston Lakota West 2:41.15
16. Brooke Wirtz Oak Hills 2:43.41
17. Anna Endsley Fairfield 2:43.55
18. Cara Godbey Lakota East 2:46.66
19. Ashley Reynolds Lakota East 2:49.28
20. Margaret Sharpshair Princeton 2:49.62
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Molly Fisher Lakota West :25.69
2. Bridget Cramer Lakota West :26.11
3. Kara Heckmuller Oak Hills :26.30
4. Caroline Rice Lakota West :26.61
5. Nadia Steinbicker Mason :27.05
6. Lia Tinsley Lakota West :27.18
7. Mikka Miquiabas Princeton :27.22
8. Lindsey Speed Lakota West :27.45
9. Lauren Hasselbeck Lakota West :27.48
10. Samantha Gerde Oak Hills :27.54
11. Alise Cheeseman Mason :27.62
12. Sydney Bacher Lakota East :27.72
13. Mia Thatcher Mason :27.73
14. Kara Alexander Mason :27.97
15. Gabby Godenzi Mason :28.56
16. Meghan Lythgoe Mason :28.60
17. Emma Smith Mason :28.68
18. Runima Banerjee Mason :28.71
19. Kate Nemann Oak Hills :28.72
20. Anna Endsley Fairfield :28.74
20. Caroline Moore Lakota West :28.74
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. Lindsey Jones Lakota East 255.35
2. Karina Ashton Mason 186.30
3. Grace Daubenmerkl Mason 157.25
4. Julia Dilley Mason 152.60
5. Jasmine lfekawana Lakota West 152.05
6. Lauren Lombardo Mason 151.25
7. Katie Sennett Lakota West 96.05
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Mia Thatcher Mason 1:01.06
2. Tara Witkowski Lakota East 1:01.25
3. Bridget Cramer Lakota West 1:01.43
4. Grace Glosson Lakota West 1:02.08
5. Grace Zhang Mason 1:02.78
6. Bre Luca Oak Hills 1:03.86
7. Alise Cheeseman Mason 1:05.04
8. Madison Roberts Lakota West 1:05.36
9. Ainsley Stone Lakota West 1:09.12
10. Kara Heckmuller Oak Hills 1:10.03
11. Gabby Godenzi Mason 1:10.13
12. Lindsey Speed Lakota West 1:10.36
13. Kaitlyn Murcko Lakota East 1:10.55
14. Caroline Moore Lakota West 1:11.40
15. Anna Endsley Fairfield 1:14.01
16. Caroline Eichhorn Oak Hills 1:14.12
17. Grace Keith Lakota East 1:14.34
18. Grace Luebbe Lakota West 1:17.36
19. Mia Adrian Mason 1:17.45
20. Grace Phair Lakota East 1:18.24
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Molly Fisher Lakota West :55.69
2. Grace Luebbe Lakota West :56.67
3. Grace Zhang Mason :57.30
4. Caroline Rice Lakota West :57.49
5. Tara Witkowski Lakota East :57.84
6. Lauren Hasselbeck Lakota West :58.23
7. Samantha Gerde Oak Hills :58.58
8. Bre Luca Oak Hills :58.92
9. Nadia Steinbicker Mason :59.40
10. Samantha Theisen Mason :59.95
11. Madison Roberts Lakota West 1:00.01
12. Alise Cheeseman Mason 1:00.33
13. Lia Tinsley Lakota West 1:00.84
13. Lindsey Speed Lakota West 1:00.84
15. Gabby Godenzi Mason 1:00.92
16. Kara Heckmuller Oak Hills 1:01.70
17. Anna Endsley Fairfield 1:02.06
18. Kristina Goeree Mason 1:02.12
19. Sydney Bacher Lakota East 1:02.65
20. Grace Keith Lakota East 1:03.65
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Tara Witkowski Lakota East 5:21.23
2. Molly Fisher Lakota West 5:30.55
3. Alise Cheeseman Mason 5:38.59
4. Lindsey Speed Lakota West 5:41.56
5. Grace Zhang Mason 5:42.35
6. Morgan Allison Lakota West 5:42.85
7. Gabby Godenzi Mason 6:06.04
8. Grace Keith Lakota East 6:13.59
9. Grace Phair Lakota East 6:15.49
10. Caitlyn Doherty Lakota East 6:15.80
11. Ainsley Stone Lakota West 6:21.73
12. Emily Kelly Oak Hills 6:28.36
13. Cara Godbey Lakota East 6:30.35
14. Kate Nemann Oak Hills 6:32.26
15. Katie Hiles Princeton 6:34.61
16. Maurela Capiello Mason 6:35.86
17. Kaitlyn Murcko Lakota East 6:37.08
18. Margaret Sharpshair Princeton 6:40.00
19. Riley Eilerman Oak Hills 6:40.16
20. Camille Johnston Lakota West 6:45.64
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Lakota West 1:48.46  
2. Mason 1:48.71  
3. Oak Hills 1:51.31  
4. Lakota East 1:52.29  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Grace Glosson Lakota West 1:03.06
2. Grace Luebbe Lakota West 1:03.43
3. Bre Luca Oak Hills 1:05.28
4. Molly Fisher Lakota West 1:05.58
5. Kristina Goeree Mason 1:06.21
6. Bridget Cramer Lakota West 1:06.70
7. Margaret Grote Oak Hills 1:08.54
8. Cara Godbey Lakota East 1:09.86
9. Madison Roberts Lakota West 1:10.13
10. Nadia Steinbicker Mason 1:11.12
11. Jordan Smith Fairfield 1:11.17
12. Samantha Theisen Mason 1:11.40
13. Meghan Lythgoe Mason 1:12.29
14. Ashley Reynolds Lakota East 1:13.17
15. Caitlyn Doherty Lakota East 1:13.35
16. Mackenzie Lorenz Lakota West 1:13.98
17. Ainsley Stone Lakota West 1:14.31
18. Sydney Bacher Lakota East 1:14.34
19. Runima Banerjee Mason 1:14.48
20. Caroline Eichhorn Oak Hills 1:15.08
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Kara Alexander Mason 1:13.12
2. Caroline Rice Lakota West 1:14.64
3. Madison Roberts Lakota West 1:15.62
4. Reese Rapin Mason 1:17.17
5. Samantha Gerde Oak Hills 1:17.43
6. Lindsey Speed Lakota West 1:19.46
7. Sydney Bacher Lakota East 1:20.79
8. Molly Fisher Lakota West 1:22.14
9. Camille Johnston Lakota West 1:23.28
10. Grace Keith Lakota East 1:25.22
11. Mia Thatcher Mason 1:26.31
12. Ainsley Stone Lakota West 1:28.44
13. Caitlyn Doherty Lakota East 1:28.69
14. Sydney Luebbe Lakota West 1:28.70
15. Penelope Sheehan Oak Hills 1:28.90
16. Camryn Albanese Lakota West 1:29.78
17. Cara Godbey Lakota East 1:30.48
18. Julie Krueger Mason 1:31.10
19. Anna Wyrick Fairfield 1:31.16
20. Kaitlyn Murcko Lakota East 1:31.99
400 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 4:02.54  
2. Lakota West 4:09.36  
3. Oak Hills 4:13.86  
4. Lakota East 4:21.68  
 
Buffalo Wings & Rings Creach Law Kenneth Lindsay - Allstate Agent Kenneth Lindsay - Allstate Agent