Girls Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Ellie Brush Mason Ohio State Championships 18:08.30
2. Lilly Hallum Mason Ohio State Championships 18:51.90
3. Ali Neumeier Lakota East District Championship 18:58.00
4. Maria Kaylor Princeton GMC 19:01.00
5. Meredith Elstun Lakota West Anna Invitational 19:05.00
6. Ailee Henderson Mason District Championships 19:09.58
7. Maddie Frey Colerain Centerville 19:18.00
8. Danielle Horter Lakota East District Championship 19:22.60
9. Amy Satterthwaite Mason Ohio State Championships 19:24.40
10. Shelbie Truett Colerain Centerville 19:25.00
11. Hannah Riesenberg Lakota West GMC 19:27.00
12. Vanessa Cappel Princeton GMC 19:30.00
13. Lauren Rose Mason District Championships 19:35.09
14. Kaitlyn Smith Lakota East District Championship 19:39.00
15. Emma Cunninham Lakota West District 19:40.00
16. Brooke Harvey Mason Finishtiming XC Classic 19:40.10
17. Annie McBeath Mason Ohio State Championships 19:45.30
18. Lindsey Learned Mason Ohio State Championships 19:50.90
19. Mariah Ragsdale Lakota East District Championship 19:53.50
20. Lindsay Isom Lakota East District Championship 19:56.30
21. Rue Whitmore Mason Culver Invitational 19:57.00
22. Jodie Lawson Sycamore GMC 20:00.00
23. Ally Kouche Mason GMC Championships 20:02.70
24. Olivia Anaple Sycamore GMC 20:03.00
25. MaKenzie Deidesheimer Oak Hills Districts 20:05.00
26. Kaitlyn Miller Fairfield District 20:06.00
27. Lexi Iles Lakota West Kings Invitational 20:08.00
28. Liz Scarlato Oak Hills GMC 20:13.00
29. Faith Min Mason District Open 20:19.54
30. Natalie Nye Mason Culver Invitational 20:19.80
31. Kamaria Walton Sycamore GMC 20:22.00
32. Abby Whayne Lakota East District Championship 20:24.50
33. Devin Ulrich Oak Hills GMC 20:29.00
34. Allison Kossen Sycamore Bellbrook 20:31.00
34. Meg Schinner Lakota West GMC 20:31.00
36. Elizabeth Pinder Lakota East District Championship 20:34.50
37. Elizabeth Atkins Mason GMC Championships 20:35.00
38. Vanessa Angeles Princeton GMC 20:38.00
39. Bella Halfhill Lakota West GMC 20:43.00
39. Jaslyn Davis-Johnson Sycamore GMC 20:43.00
41. Megan Casey Mason GMC Championships 20:43.10
42. Anna Estes Mason GMC Championships 20:44.40
43. Charleigh Hagedorn Princeton Bellbrook 20:47.00
44. Natalie Schickendantz Mason GMC Championships 20:47.90
45. Lily Hughes Colerain Centerville 20:49.00
46. Morgan Watkins Mason District Open 20:49.60
47. Aliyah Lingo Colerain Greenville 20:57.00
47. Ali Hausfeld Lakota West District 20:57.00
49. Katie Griffiths Mason GMC Championships 20:57.20
50. Olivia Min Mason Firebird Invitational 21:07.00
51. Megan Miller Mason GMC Championships 21:13.60
52. Audrey Rust Lakota West Anna Invitational 21:15.00
52. Lauren McGarvey Lakota East Neal Charske Firebird Invitational 21:15.00
54. Cate Millard Mason Culver Invitational 21:15.80
55. Ellie Stadlemann Sycamore GMC 21:17.00
56. Alyssa Horvath Mason GMC Championships 21:18.30
57. Carlee Gourley Oak Hills St. Xavier 21:21.00
58. Lawren Burch Fairfield Queen City 21:24.00
59. Macey Palmer Lakota East G.M.C. Championships 21:28.40
60. Kayla Korn Oak Hills Ross 21:33.00
61. Cailee Plunkett Oak Hills Cailee 21:34.00
62. Isabella Ranieri Mason Finishtiming XC Classic 21:35.20
63. Amber Childress Colerain Centerville 21:36.00
64. Kendall Watkins Mason Firebird Invitational 21:37.00
64. Emily Elstun Lakota West Saturday Night Lights 21:37.00
66. Olivia Risner Lakota West Anna Invitational 21:39.00
67. Katlynn Pristas Oak Hills Districts 21:41.00
68. Sara Marshall Princeton Eaton 21:44.00
69. Camille Johnston Lakota West GMC 21:45.00
70. Mikayla Strauss Lakota East G.M.C. Championships 21:47.80
71. Jordyn Burke Mason Culver Invitational 21:49.00
72. Carli Lovett Colerain ross 21:51.00
72. Molly Luegering Oak Hills Districts 21:51.00
74. Julia Dilley Mason GMC Championships 21:51.70
75. Laura Daniels Lakota East Cedarville Friendship Invitational 21:53.30
76. Madison Giessler Mason GMC Championships 21:57.00
76. Bella Roberts Lakota West Saturday Night Lights 21:57.00
78. Alex Gregory Lakota West Anna Invitational 22:00.00
79. Hailey Wilson Lakota East Neal Charske Firebird Invitational 22:03.00
80. Meghan McAneny Mason Firebird Invitational 22:04.00
81. Haley Zint Colerain ross 22:06.00
82. Kaylie Connors Mason OHSAA Early Season Invitational 22:06.60
83. Reagan Courtney Mason GMC Championships 22:12.60
84. Lina Itenberg Mason Kings Invitational 22:15.00
85. Kasey Hanes Lakota East ASICS Hot Summer Bash 22:16.84
86. Anna Deppert Sycamore GMC 22:18.00
87. Macy Pitchford Oak Hills Ross 22:22.00
87. Kandyce Kreiner Fairfield GMC 22:22.00
87. Morgan Lovett Colerain Greenville 22:22.00
90. Kylie Meyer Oak Hills St. Xavier 22:32.00
91. Anna Chambers Fairfield GMC 22:35.00
92. Elizabeth Maier Mason GMC Championships 22:36.10
93. Hannah Libby Mason Kings Invitational 22:36.30
94. Hayley Meyer Colerain ross 22:37.00
95. Summer Soliman Mason GMC Championships 22:38.20
96. Tess Brewer Mason GMC Championships 22:39.00
96. Amanda Korn Sycamore GMC 22:39.00
96. Danielle Gregory Lakota West Anna Invitational 22:39.00
99. Courtney Messer Mason GMC Championships 22:39.10
100. Katie Nickerson Oak Hills GMC 22:40.00
101. Lauren Maier Lakota East District Open Championship 22:40.04
102. Becca Holdren Sycamore GMC 22:44.00
103. Kaylee Combs Sycamore Cedarville 22:45.00
104. Grace Deppert Sycamore Cedarville 22:46.00
105. Maddie Saunders Sycamore GMC 22:48.00
106. Avery Wilson Mason GMC Championships 22:48.80
107. Allison Lake Mason Firebird Invitational 22:49.00
108. Paige Harvey Mason District Open 22:49.91
109. Michelle Weibel Colerain ross 22:50.00
109. Lauren Griffith Mason Cedarville Invitational 22:50.00
111. Orla Goss Lakota West Anna Invitational 22:51.00
112. Caroline Ritzie Fairfield GMC 22:53.00
113. Lauren Schaffer Mason Finishtiming XC Classic 22:55.00
114. Lauren Campbell Mason GMC Championships 22:57.20
115. KK Begley Fairfield Queen City 23:01.00
116. Kathryn Creehan Lakota East ASICS Hot Summer Bash 23:02.37
117. Makina Gibson Middletown Fairmont Firebird Invitational 23:03.00
118. Emma Baillie Mason GMC Championships 23:05.40
119. Lily Thieken Mason Kings Invitational 23:07.30
120. Brooke Baker Sycamore St X 23:09.00
121. Elizabeth Doepker Fairfield GMC 23:10.00
122. Makenzie Becker Oak Hills Ross 23:12.00
122. Olivia Severyn Sycamore Bellbrook 23:12.00
122. Molly Louderback Colerain Centerville 23:12.00
125. Casandra Rettig Colerain ross 23:13.00
126. Abigail Zimmerman Mason GMC Championships 23:13.90
127. Kylie Niedecken Fairfield Ross 23:14.00
128. Megan Edwards Lakota West Finishtiming XC Classic 23:15.00
128. Allison Flavin Sycamore St X 23:15.00
130. Risa Yoshihara Mason GMC Championships 23:17.60
131. Olivia Geyer Mason GMC Championships 23:17.90
132. Grace Reckers Mason Cedarville Invitational 23:20.00
133. MacKenzie Hamel Fairfield Ross 23:21.00
134. Sydney Keuffer Mason GMC Championships 23:28.20
135. Elizabeth Coors Oak Hills Ross 23:29.00
136. Sydney Rose Mason GMC Championships 23:29.30
137. McKenna Lewis Lakota East ASICS Hot Summer Bash 23:30.95
138. Sarah Slattery Oak Hills Ross 23:36.00
139. Bethany Fogel Mason GMC Championships 23:36.90
140. Kenna Schaney Fairfield Kettering 23:37.00
141. Carolyn Bohn Lakota East Harrison Invitational 23:40.30
142. Molly Hayes Sycamore OHSAA Pre Invitational 23:42.00
143. Amy Bohorfoush Lakota East ASICS Hot Summer Bash 23:53.46
144. Cassie Shumaker Lakota West Anna Invitational 23:54.00
145. Jessica Wocks Sycamore St X 24:01.00
146. Grace Titus Lakota West GMC 24:03.00
147. Miriam Ahoujja Lakota East District Open Championship 24:04.58
148. Rebekah Platen Colerain Centerville 24:09.00
149. Abby Wolf Colerain Fairmont 24:11.00
150. Amber Herzog Lakota East G.M.C. Championships 24:11.40
151. Megan Petertonjes Lakota East Neal Charske Firebird Invitational 24:22.00
152. Melinda Looney Sycamore St X 24:25.00
153. Kalie Hammonds Lakota East G.M.C. Championships 24:26.30
154. Isabella Sanchez Colerain ross 24:36.00
154. Mandy Heckman Oak Hills District Open 24:36.00
156. Audrey Lanier Lakota West Anna Invitational 24:40.00
157. Maddy Thomas Middletown Miamisburg 24:43.00
158. Eliana Bujwalu-Nowak Lakota East Neal Charske Firebird Invitational 24:44.00
159. Peyton Gilhart Sycamore Cedarville 24:45.00
160. Jada Stanforth Oak Hills District Open 24:46.00
160. Josey Leach Sycamore Bellbrook 24:46.00
162. Meredith Gottliebson Sycamore Cedarville 24:53.00
163. Alice Lundgren Sycamore GMC 24:57.00
163. Kate McNamara-Marsland Sycamore OHSAA Pre Invitational 24:57.00
165. Megan Hayes Sycamore GMC 25:00.00
166. Abby Zielsdorf Lakota West Anna Invitational 25:12.00
167. Samantha Mascara Lakota West Anna Invitational 25:14.00
168. Olivia Hewitt Sycamore St X 25:15.00
169. Ali Fasse Lakota West Anna Invitational 25:16.00
170. Alex Holdren Sycamore GMC 25:18.00
170. Meera Nadathur Sycamore St X 25:18.00
172. Grace Devoid Oak Hills Ross 25:36.00
172. Emer Goss Lakota West GMC 25:36.00
174. Abriana Malfatti Lakota West Anna Invitational 25:40.00
175. Jane Lundgren Sycamore GMC 25:42.00
176. CJ Noertker Princeton Eaton 25:51.00
177. Marci Lopez Colerain Eaton 26:06.00
178. Alexis Hammonds Lakota East District Open Championship 26:09.63
179. Katie Sidertis Sycamore GMC 26:14.00
180. Sophie Burge Sycamore St X 26:15.00
181. Jessica Sylvester Lakota West Anna Invitational 26:17.00
182. Taylor Hoog Princeton greenville 26:21.00
183. Haley Howard Sycamore Bellbrook 26:26.00
184. Serena San Princeton Eaton 26:29.00
185. Lauryn Klyop Sycamore St X 26:30.00
186. Anna Chiaramonte Lakota West GMC 26:31.00
187. Alyson Power Lakota West Anna Invitational 26:37.00
188. Taylor Holtman Oak Hills Ross 26:41.00
189. Stacy Lawrence Sycamore GMC 26:47.00
189. Christina Hanisch Sycamore GMC 26:47.00
191. Katelyn Carrigan Princeton Eaton 26:48.00
192. Amanda Reynolds Colerain Fairmont 26:49.00
193. Julia Kolnicki Sycamore GMC 26:52.00
194. Caroline Bruns Sycamore St X 26:53.00
195. Jade Stella Sycamore GMC 26:57.00
196. Megan Lippmeier Oak Hills Harrison Invitational 27:05.00
196. Sarita Evans Sycamore St X 27:05.00
198. Destiny Likens Colerain ross 27:06.00
199. Lily Martinson Sycamore St X 27:07.00
200. Isis Summerlin Lakota East ASICS Hot Summer Bash 27:15.07
201. Elizabeth Carl Sycamore GMC 27:23.00
202. Megan Nabozny Lakota East G.M.C. Championships 27:24.70
203. Sarah Holdren Sycamore GMC 27:29.00
204. Holly Baker Sycamore St X 27:35.00
205. Alexa Cristinzio Sycamore St X 27:52.00
206. Jordyn Chenault Princeton Eaton 27:56.00
207. Ta'Keela Williams Princeton Milton Union 28:02.00
208. Kate Van Den Brink Sycamore GMC 28:24.00
208. Cierra Unlinger Princeton greenville 28:24.00
210. Mallory Hall Sycamore St X 28:29.00
211. Lacy Albright Middletown Cedarville 28:32.00
212. Laney Kes Lakota East Cedarville Friendship Invitational 28:46.70
213. Maddy Weiss Sycamore St X 28:47.00
214. Morgan Swensgard Lakota West Kings Invitational 28:49.00
215. Grace Lefton Sycamore St X 29:25.00
216. Jasmine Phillips Middletown Miamisburg 29:31.00
217. Sarah Forman Princeton St X 29:39.00
218. Emma Basselman Sycamore GMC 29:41.00
219. Olivia Shuholm Sycamore GMC 29:42.00
220. Rebecca Brunner Colerain Fairmont 30:24.00
221. Kiri Basher Sycamore St X 30:35.00
222. Amber Mcguire Princeton Eaton 31:17.00
223. Maddy Riordan Lakota East District Open Championship 33:30.58
224. Jooyoung Choi Princeton St X 38:49.00
225. Wilaysia White Princeton greenville 38:55.00

 
Dick's Sporting Goods Delhi Garden Center Kenneth Lindsay - Allstate Agent Kenneth Lindsay - Allstate Agent